به دزفول "پایگاه تمدن ساز و پایتخت مقاومت ملت" خوش آمدید
 :: مجتمع فرهنگی سینمایی تفریحی دزفول ::

این مجتمع دارای سالن های مجزای نمایش و واحدهای مربوطه و غرفه هایی جداگانه و نیز دارای سالن نمایش فیلم و کارگاه فیلم سازی، سفال سازی و ... است.

وجود امکانات رفاهی و تفریحی و رستوران، چایخانه سنتی و غرفه عرضه صنایع دستی از جمله قسمت های مورد توجه این مرکز است.

 اين مجتمع به دليل برخورداري از ويژگي هاي خاص معماري و رنگ و بوي معماري ايراني- اسلامي و استفاده از آجرنماها و كاشي هاي لعابي در تمام ساختمان و همچنين كاربرد بادگيرهاي مدرن و استفاده از سقف هاي گنبدي جديد از سازه هاي زيبا و ارزشمند ساخته شده پس از جنگ تحميلي در خوزستان است.

شايان ذكر است: مجتمع فرهنگي- سينمايي دزفول به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و به وسيله يك تيم خبره طراحي و در سال 1372 به بهره برداري رسيد و اين بناي ارزشمند تا سال 1380 نيز از فعاليت هاي قابل توجهي برخوردار بود.

اما ...

این مرکز طی چند سال اخیر علیرغم وجود امکانات خوب متروکه شده و داشتن بدهی به ادارات برق، آب و فاضلاب و مخابرات و سایر هزینه ها باعث شده که آب، برق و تلفن این مرکز قطع شود و مجموعه به صورت متروکه باقی بماند و متاسفانه بسیاری از امکانات آن نیز به سرقت رفته که سرانجام با تلاش مسوولان مربوطه و شهرداری دزفول عملیات بازسازی و ترمیم آن انجام و با حمایت های مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و نماینده دزفول،مجتمع سينمايي پس از گذشت 5 سال تعطيلي در اسفندماه 86 بازگشايي شد.

پوركياني، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دزفول گفت: چندين ويژه برنامه در اين مجتمع فرهنگي سينمايي برگزار مي شود.

وي افزود: بازسازي اين مجتمع دو سال به طول انجاميد كه در سال 1385اعتباري معادل 62 ميليون تومان و در سال 1386 نيز معادل 72 ميليون تومان به اين امر تخصيص يافت. وي تصريح كرد: ساختمان سينما هم كاملا مرمت شده و ما به دنبال تهيه فيلم براي پخش هستيم و در اولين فرصت اين كار نيز صورت مي گيرد.

فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری از جمله نمایش، قصه، شعر و ... در این مجموعه امکان مناسبی برای علاقمند به هنر در این منطقه بود که به دلیل تعطیل بودن چند سال از فضا و امکانات آن محروم بودند.

 

در اینجا بنده از همه دوستان، همشهریان و تمامی دلسوزان تمنا دارم که به هرنحو که می توانند به فعالیت و رونق بیش از پیش این مرکز فرهنگی کمک کنند و نگذارید که دوباره قصه تکرار شود.

 

با تشکر از همه مسئولین و کسانیکه در بازگشایی این مجتمع قدمی برداشتند.

|+| نوشته شده توسط محمد جلیلیان در ۸۷/۰۱/۲۴  |
 
 
بالا